VM
Fujian Sturgeons

Fujian Sturgeons

China
Kina
820

Præsentation

Seneste form
Holdinfo
19
Total antal spillere
25.9 år
Gennemsnitlig spiller alder
Info
TrænerZhu Shilong
CN
NationKina
BaneZuchang Gymnasium
Kapacitet6000
ByJinjiang

Om Fujian Sturgeons

Fujian Sturgeons livescore, stillinger, kampplan og resultater fra alle basketballturneringer, som Fujian Sturgeons har spillet.

Fujian Sturgeons næste kamp

Vi kan have videohøjdepunkter med point og nyheder for nogle Fujian Sturgeons-kampe, men kun hvis de spiller deres kamp i en af de mest populære basketballligaer.

Statistik og stillinger opdatering ved kampen afslutninger.

Fujian Sturgeons forrige kamp

Fujian Sturgeons forrige kamp var mod Guangdong Southern Tigers i China CBA, kampen sluttede with result 93 - 91 (Fujian Sturgeons won the game).

Fujian Sturgeons kampfanen viser de seneste 100 basketballkampe med statistik og sejrs-/nederlagsikoner.

Der er også alle Fujian Sturgeonss planlagte kampe, som de skal spille i fremtiden.

Nuværende Fujian Sturgeons spillere

Aktuelle oplysninger om Fujian Sturgeonss holdopstilling, statistik og spillerperformance kan findes på denne side.

Bak: Q.J. Peterson, Isaiah Briscoe, Travis Trice, Zeng Lingxuan, Ali Yang, Li Jianghuai, Li Yiyang, Liu Jinyu, Xiaogang Zheng, Hai dong Wang Angriber: Devin Williams, Vladimir Brodziansky, Zou Yang, Huang Yichao, Mingzhen Feng, Xihao Yang, Jiajun Shi Angriber-Center: Qingrui Zhang Center: Li Liu

Fujian Sturgeons performance- og formgraf er Sofascores unikke algoritme, som vi genererer fra holdets sidste 10 kampe, statistik, detaljerede analyser og vores egen viden.

Denne graf kan hjælpe med at forudsige fremtidige kampe for Fujian Sturgeons.

For at se dagens basketballkampe og -resultater, kan du gå til vores basketball livescore-side.

Fujian Sturgeons

Fujian Sturgeons

820 følgere
Zuchang Gymnasium
China CBAChina CBA
Kampe
Seneste form

Præsentation

Om Fujian Sturgeons

Fujian Sturgeons livescore, stillinger, kampplan og resultater fra alle basketballturneringer, som Fujian Sturgeons har spillet.

Fujian Sturgeons næste kamp

Vi kan have videohøjdepunkter med point og nyheder for nogle Fujian Sturgeons-kampe, men kun hvis de spiller deres kamp i en af de mest populære basketballligaer.

Statistik og stillinger opdatering ved kampen afslutninger.

Fujian Sturgeons forrige kamp

Fujian Sturgeons forrige kamp var mod Guangdong Southern Tigers i China CBA, kampen sluttede with result 93 - 91 (Fujian Sturgeons won the game).

Fujian Sturgeons kampfanen viser de seneste 100 basketballkampe med statistik og sejrs-/nederlagsikoner.

Der er også alle Fujian Sturgeonss planlagte kampe, som de skal spille i fremtiden.

Nuværende Fujian Sturgeons spillere

Aktuelle oplysninger om Fujian Sturgeonss holdopstilling, statistik og spillerperformance kan findes på denne side.

Bak: Q.J. Peterson, Isaiah Briscoe, Travis Trice, Zeng Lingxuan, Ali Yang, Li Jianghuai, Li Yiyang, Liu Jinyu, Xiaogang Zheng, Hai dong Wang Angriber: Devin Williams, Vladimir Brodziansky, Zou Yang, Huang Yichao, Mingzhen Feng, Xihao Yang, Jiajun Shi Angriber-Center: Qingrui Zhang Center: Li Liu

Fujian Sturgeons performance- og formgraf er Sofascores unikke algoritme, som vi genererer fra holdets sidste 10 kampe, statistik, detaljerede analyser og vores egen viden.

Denne graf kan hjælpe med at forudsige fremtidige kampe for Fujian Sturgeons.

For at se dagens basketballkampe og -resultater, kan du gå til vores basketball livescore-side.

Annonce
OmSofascore livescore giver dig live resultater, resultater, tabeller, statistikker, kampprogrammer, stillinger og tidligere resultater for NBA – opdelt efter quarters, halvleg eller slutresultat. Med Sofascores basketball-livescore på Sofascore.com kan du følge live resultater kvart for kvart, tabeller, statistikker, kampprogrammer og meget mere i realtid fra over 70 basketballligaer, herunder NCAA, ABA League, Baltic League, EuroLeague og nationale basketballligaer. På Sofascore livescore kan du også følge livescores, tabeller og kampprogrammer for store internationale basketballturneringer som FIBA Basketball World Cup, EuroCup og EuroBasket. Live resultater for basketball på Sofascore.com opdateres automatisk, så du behøver ikke opdatere siden for at se de nyeste resultater. Ved at tilføje de kampe, du ønsker at følge, til dine favoritter, kan du nemmere holde øje med dem. Gå ikke glip af live resultater fra Italien, Grækenland, Tyrkiet, Rusland eller andre europæiske basketballligaer.
STOP, når det sjove stopper