VM
BATE Borisov

BATE Borisov

Belarus
Belarus
10k

Præsentation

Seneste form
Holdinfo
34
Total antal spillere
23.1 år
Gennemsnitlig spiller alder
8
Udenlandske spillere
1
Landsholdsspillere
Titler
Sejre i alt
29 titler
Vysshaya Liga
Vysshaya Liga
17/1816/1715/1614/1513/1412/1311/1210/1109/1008/0907/0806/0705/0601/0298/99
15
Belarus Cup
Belarus Cup
25/2620/2119/2014/1509/1005/06
6
Info
TrænerVitali Rogozhkin
BY
NationBelarus
Grundlagt12. apr. 1996
BaneBorisov Arena
Kapacitet13126
ByBorisov

Om BATE Borisov

BATE Borisov livescore, spillere, sæsonens kampplan og dagens resultater er tilgængelige på Sofascore.

BATE Borisov næste kamp

BATE Borisov spiller næste kamp mod FC Gomel den 2. jul. 2026 15.00.00 UTC i Vysshaya Liga.

Når kampen starter, kan du følge BATE Borisov vs FC Gomel livescore, stillinger, opdaterede liveresultater for hvert minut og kampstatistik.

Vi kan have videohøjdepunkter med mål og nyheder for nogle BATE Borisov-kampe, men kun hvis de spiller deres kamp i en af de mest populære fodboldligaer.

BATE Borisov forrig kamp

BATE Borisov seneste kamp var mod Torpedo Zhodino i Vysshaya Liga, kampen sluttede with a result 3 - 0 (Torpedo Zhodino won the game).

BATE Borisov kampfanen viser de seneste 100 fodboldkampe med statistik og sejrs-/nederlagsikoner.

Der er også alle BATE Borisovs planlagte kampe, som de skal spille i fremtiden.

BATE Borisov performance- og formgraf er Sofascores unikke algoritme, som vi genererer fra holdets sidste 10 kampe, statistik, detaljerede analyser og vores egen viden.

Denne graf kan hjælpe dig til at forudse BATE Borisovs fremtidige kampe.

Nuværende BATE Borisov spillere

Angriber: Yao Jean Charles Olivier, Vladislav Yatskevich, Nikolay Mirskiy, Kirill Apanasevich, Egor Grivenev, Anatoliy Yarmolich, Maksim Mardas, Hryvianiou Yahor, Ivan Chernykh, Jean Charles, Platon Kalasouski Midtbanespiller: Victorien Angban, Kirill Kaplenko, Anton Kovalev, Maxim Telesh, Egor Rusakov, Egor Kress, Gleb Protasenya, Ales Sakhonchik, Ivan Mikhnyuk, Maksim Tselesh Forsvarer: Haik Moussakhanian, Christian Intsoen, Nikita Neskoromnyi, Artem Rakhmanov, Ilya Rashchenya, Maksim Sakuta, Andrey Zhurin, Pavel Dubovskiy Målmand: Danila Sokol, Arseniy Skopets Unknown: Andrey Shkondin, Kiryl Charnavok, Hleb Pratasenia

Aktuelle oplysninger om BATE Borisovs holdopstilling, statistik og spillerperformance kan findes på denne side.

Der er også statistik for hver spiller i alle konkurrence med kampe spillet og startet inde i alt, minutter spillet, antal mål, antal kort og meget mere.

BATE Borisov topscorerlister opdateres live under hver kamp.

Du kan klikke på spillere fra holdet ovenfor og se tilgængelige personlige oplysninger såsom nationalitet, fødselsdato, højde, foretrukken fod, position, spillerværdi, transferhistorik osv.

For at se dagens fodboldkampplan og -resultater, kan du gå til vores fodbold livescore-side.

BATE Borisov

BATE Borisov

10k følgere
Borisov Arena
Vysshaya LigaVysshaya Liga
Kampe
Seneste form

Præsentation

Om BATE Borisov

BATE Borisov livescore, spillere, sæsonens kampplan og dagens resultater er tilgængelige på Sofascore.

BATE Borisov næste kamp

BATE Borisov spiller næste kamp mod FC Gomel den 2. jul. 2026 15.00.00 UTC i Vysshaya Liga.

Når kampen starter, kan du følge BATE Borisov vs FC Gomel livescore, stillinger, opdaterede liveresultater for hvert minut og kampstatistik.

Vi kan have videohøjdepunkter med mål og nyheder for nogle BATE Borisov-kampe, men kun hvis de spiller deres kamp i en af de mest populære fodboldligaer.

BATE Borisov forrig kamp

BATE Borisov seneste kamp var mod Torpedo Zhodino i Vysshaya Liga, kampen sluttede with a result 3 - 0 (Torpedo Zhodino won the game).

BATE Borisov kampfanen viser de seneste 100 fodboldkampe med statistik og sejrs-/nederlagsikoner.

Der er også alle BATE Borisovs planlagte kampe, som de skal spille i fremtiden.

BATE Borisov performance- og formgraf er Sofascores unikke algoritme, som vi genererer fra holdets sidste 10 kampe, statistik, detaljerede analyser og vores egen viden.

Denne graf kan hjælpe dig til at forudse BATE Borisovs fremtidige kampe.

Nuværende BATE Borisov spillere

Angriber: Yao Jean Charles Olivier, Vladislav Yatskevich, Nikolay Mirskiy, Kirill Apanasevich, Egor Grivenev, Anatoliy Yarmolich, Maksim Mardas, Hryvianiou Yahor, Ivan Chernykh, Jean Charles, Platon Kalasouski Midtbanespiller: Victorien Angban, Kirill Kaplenko, Anton Kovalev, Maxim Telesh, Egor Rusakov, Egor Kress, Gleb Protasenya, Ales Sakhonchik, Ivan Mikhnyuk, Maksim Tselesh Forsvarer: Haik Moussakhanian, Christian Intsoen, Nikita Neskoromnyi, Artem Rakhmanov, Ilya Rashchenya, Maksim Sakuta, Andrey Zhurin, Pavel Dubovskiy Målmand: Danila Sokol, Arseniy Skopets Unknown: Andrey Shkondin, Kiryl Charnavok, Hleb Pratasenia

Aktuelle oplysninger om BATE Borisovs holdopstilling, statistik og spillerperformance kan findes på denne side.

Der er også statistik for hver spiller i alle konkurrence med kampe spillet og startet inde i alt, minutter spillet, antal mål, antal kort og meget mere.

BATE Borisov topscorerlister opdateres live under hver kamp.

Du kan klikke på spillere fra holdet ovenfor og se tilgængelige personlige oplysninger såsom nationalitet, fødselsdato, højde, foretrukken fod, position, spillerværdi, transferhistorik osv.

For at se dagens fodboldkampplan og -resultater, kan du gå til vores fodbold livescore-side.

Annonce
OmFodboldresultater live på Sofascore Livescore giver dig live-dækning fra mere end 500 fodboldligaer, pokalturneringer og internationale turneringer verden over med løbende opdaterede resultater, statistikker, stillinger, videohøjdepunkter og kampprogrammer. Livekampe fra alle fodboldturneringer opdateres hurtigt og præcist med minut-for-minut-opdateringer, stillinger ved pausen og slutfløjt, målscorere og oplæg, kort, udskiftninger samt kampstatistik. Videohøjdepunkter er tilgængelige for de mest populære fodboldturneringer, herunder den spanske La Liga og Copa del Rey, den italienske Serie A og Coppa Italia, den tyske Bundesliga og DFB-Pokal, den franske Ligue 1 samt UEFA Champions League, Europa League og internationale turneringer som VM og EM. På Sofascore Livescore finder du en detaljeret side for hvert hold, hvor du kan se de seneste 10 kampe, stillinger, kampprogram, resultater, statistikker og meget mere. Under kampdetaljer kan du også se stigende og faldende odds. Alle resultater på Sofascore Livescore opdateres automatisk, så du behøver ikke opdatere siden manuelt. Hvis du tilføjer fodboldkampe eller hold til dine favoritter, bliver det endnu nemmere at følge deres resultater, statistikker og liveopdateringer. Du kan desuden vælge at se enten alle kampe eller kun de kampe, der spilles live.
STOP, når det sjove stopper