VM
CA Ciclón

CA Ciclón

Bolivia
Bolivia
176

Præsentation

Seneste form
Holdinfo
34
Total antal spillere
26.5 år
Gennemsnitlig spiller alder
4
Udenlandske spillere
Konkurrencer
Info
BO
NationBolivia
Grundlagt21. sep. 1951

Om CA Ciclón

CA Ciclón livescore, spillere, sæsonens kampplan og dagens resultater er tilgængelige på Sofascore.

CA Ciclón næste kamp

CA Ciclón spiller næste kamp mod CA Independiente de Tarija den 2. jul. 2026 22.00.00 UTC i Primera A Tarija.

Når kampen starter, kan du følge CA Independiente de Tarija vs CA Ciclón livescore, stillinger, opdaterede liveresultater for hvert minut og kampstatistik.

Vi kan have videohøjdepunkter med mål og nyheder for nogle CA Ciclón-kampe, men kun hvis de spiller deres kamp i en af de mest populære fodboldligaer.

CA Ciclón forrig kamp

CA Ciclón seneste kamp var mod León Fútbol Club i Primera A Tarija, kampen sluttede with a result 5 - 3 (CA Ciclón won the game).

CA Ciclón kampfanen viser de seneste 100 fodboldkampe med statistik og sejrs-/nederlagsikoner.

Der er også alle CA Ciclóns planlagte kampe, som de skal spille i fremtiden.

CA Ciclón performance- og formgraf er Sofascores unikke algoritme, som vi genererer fra holdets sidste 10 kampe, statistik, detaljerede analyser og vores egen viden.

Denne graf kan hjælpe dig til at forudse CA Ciclóns fremtidige kampe.

Nuværende CA Ciclón spillere

Angriber: Jorge Michael Farfán, Jefferson Augusto da Silva Abreu, Cristian Gonzales, Gabriel Higueras, Clayton Oliveira, Adrian Matías Garzón Midtbanespiller: Nicolas Gabriel Serrano, Yeri Jorge Barboza, Henry Guzmán, Rodrigo Choque, Jorge Paniagua, Fabian Coca, Sebastián Lora, Cristian Javier Sandoval, Diego Fernando Figueroa, Alonzo Soquere, Fernando Leyton, Adhemar Gonzáles Forsvarer: Júlio César Aguiar Gontijo, Eduardo Puña, Ervin Montero, Pedro Martínez, Julian López, Abraham Churata, Brian Alejandro Hinojosa, Jesús Vaca, Fernando Díaz Ticona, José Gutiérrez, Harold Gutiérrez, William Garcia, Andrés Fabricio Chávez Målmand: Omar Ledezma, Carlos Vaca Unknown: Nelson Farfán

Aktuelle oplysninger om CA Ciclóns holdopstilling, statistik og spillerperformance kan findes på denne side.

Der er også statistik for hver spiller i alle konkurrence med kampe spillet og startet inde i alt, minutter spillet, antal mål, antal kort og meget mere.

CA Ciclón topscorerlister opdateres live under hver kamp.

Du kan klikke på spillere fra holdet ovenfor og se tilgængelige personlige oplysninger såsom nationalitet, fødselsdato, højde, foretrukken fod, position, spillerværdi, transferhistorik osv.

For at se dagens fodboldkampplan og -resultater, kan du gå til vores fodbold livescore-side.

CA Ciclón

CA Ciclón

176 følgere
BoliviaBolivia
Kampe
Seneste form

Præsentation

Om CA Ciclón

CA Ciclón livescore, spillere, sæsonens kampplan og dagens resultater er tilgængelige på Sofascore.

CA Ciclón næste kamp

CA Ciclón spiller næste kamp mod CA Independiente de Tarija den 2. jul. 2026 22.00.00 UTC i Primera A Tarija.

Når kampen starter, kan du følge CA Independiente de Tarija vs CA Ciclón livescore, stillinger, opdaterede liveresultater for hvert minut og kampstatistik.

Vi kan have videohøjdepunkter med mål og nyheder for nogle CA Ciclón-kampe, men kun hvis de spiller deres kamp i en af de mest populære fodboldligaer.

CA Ciclón forrig kamp

CA Ciclón seneste kamp var mod León Fútbol Club i Primera A Tarija, kampen sluttede with a result 5 - 3 (CA Ciclón won the game).

CA Ciclón kampfanen viser de seneste 100 fodboldkampe med statistik og sejrs-/nederlagsikoner.

Der er også alle CA Ciclóns planlagte kampe, som de skal spille i fremtiden.

CA Ciclón performance- og formgraf er Sofascores unikke algoritme, som vi genererer fra holdets sidste 10 kampe, statistik, detaljerede analyser og vores egen viden.

Denne graf kan hjælpe dig til at forudse CA Ciclóns fremtidige kampe.

Nuværende CA Ciclón spillere

Angriber: Jorge Michael Farfán, Jefferson Augusto da Silva Abreu, Cristian Gonzales, Gabriel Higueras, Clayton Oliveira, Adrian Matías Garzón Midtbanespiller: Nicolas Gabriel Serrano, Yeri Jorge Barboza, Henry Guzmán, Rodrigo Choque, Jorge Paniagua, Fabian Coca, Sebastián Lora, Cristian Javier Sandoval, Diego Fernando Figueroa, Alonzo Soquere, Fernando Leyton, Adhemar Gonzáles Forsvarer: Júlio César Aguiar Gontijo, Eduardo Puña, Ervin Montero, Pedro Martínez, Julian López, Abraham Churata, Brian Alejandro Hinojosa, Jesús Vaca, Fernando Díaz Ticona, José Gutiérrez, Harold Gutiérrez, William Garcia, Andrés Fabricio Chávez Målmand: Omar Ledezma, Carlos Vaca Unknown: Nelson Farfán

Aktuelle oplysninger om CA Ciclóns holdopstilling, statistik og spillerperformance kan findes på denne side.

Der er også statistik for hver spiller i alle konkurrence med kampe spillet og startet inde i alt, minutter spillet, antal mål, antal kort og meget mere.

CA Ciclón topscorerlister opdateres live under hver kamp.

Du kan klikke på spillere fra holdet ovenfor og se tilgængelige personlige oplysninger såsom nationalitet, fødselsdato, højde, foretrukken fod, position, spillerværdi, transferhistorik osv.

For at se dagens fodboldkampplan og -resultater, kan du gå til vores fodbold livescore-side.

Annonce
OmFodboldresultater live på Sofascore Livescore giver dig live-dækning fra mere end 500 fodboldligaer, pokalturneringer og internationale turneringer verden over med løbende opdaterede resultater, statistikker, stillinger, videohøjdepunkter og kampprogrammer. Livekampe fra alle fodboldturneringer opdateres hurtigt og præcist med minut-for-minut-opdateringer, stillinger ved pausen og slutfløjt, målscorere og oplæg, kort, udskiftninger samt kampstatistik. Videohøjdepunkter er tilgængelige for de mest populære fodboldturneringer, herunder den spanske La Liga og Copa del Rey, den italienske Serie A og Coppa Italia, den tyske Bundesliga og DFB-Pokal, den franske Ligue 1 samt UEFA Champions League, Europa League og internationale turneringer som VM og EM. På Sofascore Livescore finder du en detaljeret side for hvert hold, hvor du kan se de seneste 10 kampe, stillinger, kampprogram, resultater, statistikker og meget mere. Under kampdetaljer kan du også se stigende og faldende odds. Alle resultater på Sofascore Livescore opdateres automatisk, så du behøver ikke opdatere siden manuelt. Hvis du tilføjer fodboldkampe eller hold til dine favoritter, bliver det endnu nemmere at følge deres resultater, statistikker og liveopdateringer. Du kan desuden vælge at se enten alle kampe eller kun de kampe, der spilles live.
STOP, når det sjove stopper