VM
Kuwait U20

Kuwait U20

179

Præsentation

Seneste form
Holdinfo
23
Total antal spillere
20.6 år
Gennemsnitlig spiller alder
Info

Om Kuwait U20

Kuwait U20 livescore, spillere, sæsonens kampplan og dagens resultater er tilgængelige på Sofascore.

Kuwait U20 næste kamp

Kuwait U20 spiller næste kamp mod Japan den 31. aug. 2026 07.00.00 UTC i AFC U20 Asian Cup Qualification.

Når kampen starter, kan du følge Japan vs Kuwait U20 livescore, stillinger, opdaterede liveresultater for hvert minut og kampstatistik.

Vi kan have videohøjdepunkter med mål og nyheder for nogle Kuwait U20-kampe, men kun hvis de spiller deres kamp i en af de mest populære fodboldligaer.

Kuwait U20 forrig kamp

Kuwait U20 kampfanen viser de seneste 100 fodboldkampe med statistik og sejrs-/nederlagsikoner.

Der er også alle Kuwait U20s planlagte kampe, som de skal spille i fremtiden.

Kuwait U20 performance- og formgraf er Sofascores unikke algoritme, som vi genererer fra holdets sidste 10 kampe, statistik, detaljerede analyser og vores egen viden.

Denne graf kan hjælpe dig til at forudse Kuwait U20s fremtidige kampe.

Nuværende Kuwait U20 spillere

Angriber: Khaled Al Kharqawi, Ahmad Boodai, Turki Al Yousef, Eid Al Ruqbah, Soud Al Anbari, Abdulwahab Al-Aqra Midtbanespiller: Yousef Majed, Jasem Al-Mutar, Montaser Al Abdulsalam, Mohammad Al-Omran, Fadel Al Sarraf Forsvarer: Jasem Shammouh, Abdullah Essa, Bandar Al Barazi, Jasem Al Enezi, Ahmad Al Rashidi, Omar Al Azemi, Abdullah Al-Sarraf, Mohammad Al Suraiei, Talal Al Matroud Målmand: Mohammad Al Kandari, Hussein Kankouni, Abdulaziz Abdeen

Aktuelle oplysninger om Kuwait U20s holdopstilling, statistik og spillerperformance kan findes på denne side.

Der er også statistik for hver spiller i alle konkurrence med kampe spillet og startet inde i alt, minutter spillet, antal mål, antal kort og meget mere.

Kuwait U20 topscorerlister opdateres live under hver kamp.

Du kan klikke på spillere fra holdet ovenfor og se tilgængelige personlige oplysninger såsom nationalitet, fødselsdato, højde, foretrukken fod, position, spillerværdi, transferhistorik osv.

For at se dagens fodboldkampplan og -resultater, kan du gå til vores fodbold livescore-side.

Kuwait U20

Kuwait U20

179 følgere
Matches
Seneste form

Præsentation

Om Kuwait U20

Kuwait U20 livescore, spillere, sæsonens kampplan og dagens resultater er tilgængelige på Sofascore.

Kuwait U20 næste kamp

Kuwait U20 spiller næste kamp mod Japan den 31. aug. 2026 07.00.00 UTC i AFC U20 Asian Cup Qualification.

Når kampen starter, kan du følge Japan vs Kuwait U20 livescore, stillinger, opdaterede liveresultater for hvert minut og kampstatistik.

Vi kan have videohøjdepunkter med mål og nyheder for nogle Kuwait U20-kampe, men kun hvis de spiller deres kamp i en af de mest populære fodboldligaer.

Kuwait U20 forrig kamp

Kuwait U20 kampfanen viser de seneste 100 fodboldkampe med statistik og sejrs-/nederlagsikoner.

Der er også alle Kuwait U20s planlagte kampe, som de skal spille i fremtiden.

Kuwait U20 performance- og formgraf er Sofascores unikke algoritme, som vi genererer fra holdets sidste 10 kampe, statistik, detaljerede analyser og vores egen viden.

Denne graf kan hjælpe dig til at forudse Kuwait U20s fremtidige kampe.

Nuværende Kuwait U20 spillere

Angriber: Khaled Al Kharqawi, Ahmad Boodai, Turki Al Yousef, Eid Al Ruqbah, Soud Al Anbari, Abdulwahab Al-Aqra Midtbanespiller: Yousef Majed, Jasem Al-Mutar, Montaser Al Abdulsalam, Mohammad Al-Omran, Fadel Al Sarraf Forsvarer: Jasem Shammouh, Abdullah Essa, Bandar Al Barazi, Jasem Al Enezi, Ahmad Al Rashidi, Omar Al Azemi, Abdullah Al-Sarraf, Mohammad Al Suraiei, Talal Al Matroud Målmand: Mohammad Al Kandari, Hussein Kankouni, Abdulaziz Abdeen

Aktuelle oplysninger om Kuwait U20s holdopstilling, statistik og spillerperformance kan findes på denne side.

Der er også statistik for hver spiller i alle konkurrence med kampe spillet og startet inde i alt, minutter spillet, antal mål, antal kort og meget mere.

Kuwait U20 topscorerlister opdateres live under hver kamp.

Du kan klikke på spillere fra holdet ovenfor og se tilgængelige personlige oplysninger såsom nationalitet, fødselsdato, højde, foretrukken fod, position, spillerværdi, transferhistorik osv.

For at se dagens fodboldkampplan og -resultater, kan du gå til vores fodbold livescore-side.

Annonce
OmFodboldresultater live på Sofascore Livescore giver dig live-dækning fra mere end 500 fodboldligaer, pokalturneringer og internationale turneringer verden over med løbende opdaterede resultater, statistikker, stillinger, videohøjdepunkter og kampprogrammer. Livekampe fra alle fodboldturneringer opdateres hurtigt og præcist med minut-for-minut-opdateringer, stillinger ved pausen og slutfløjt, målscorere og oplæg, kort, udskiftninger samt kampstatistik. Videohøjdepunkter er tilgængelige for de mest populære fodboldturneringer, herunder den spanske La Liga og Copa del Rey, den italienske Serie A og Coppa Italia, den tyske Bundesliga og DFB-Pokal, den franske Ligue 1 samt UEFA Champions League, Europa League og internationale turneringer som VM og EM. På Sofascore Livescore finder du en detaljeret side for hvert hold, hvor du kan se de seneste 10 kampe, stillinger, kampprogram, resultater, statistikker og meget mere. Under kampdetaljer kan du også se stigende og faldende odds. Alle resultater på Sofascore Livescore opdateres automatisk, så du behøver ikke opdatere siden manuelt. Hvis du tilføjer fodboldkampe eller hold til dine favoritter, bliver det endnu nemmere at følge deres resultater, statistikker og liveopdateringer. Du kan desuden vælge at se enten alle kampe eller kun de kampe, der spilles live.
STOP, når det sjove stopper