VM
MGS Panserraikos

MGS Panserraikos

Greece
Grækenland
10k

Præsentation

Seneste form
Holdinfo
47
Total antal spillere
25.4 år
Gennemsnitlig spiller alder
21
Udenlandske spillere
Titler
Sejre i alt
2 titler
Info
TrænerGerard Zaragoza Mulet
GR
NationGrækenland
Grundlagt31. maj 1964
BaneSerres Stadium
Kapacitet9500
BySerres

Om MGS Panserraikos

MGS Panserraikos livescore, spillere, sæsonens kampplan og dagens resultater er tilgængelige på Sofascore.

MGS Panserraikos næste kamp

MGS Panserraikos spiller næste kamp mod AO Kavala 1965 den 30. aug. 2026 15.00.37 UTC i Greece Friendly Games.

Når kampen starter, kan du følge AO Kavala 1965 vs MGS Panserraikos livescore, stillinger, opdaterede liveresultater for hvert minut og kampstatistik.

Vi kan have videohøjdepunkter med mål og nyheder for nogle MGS Panserraikos-kampe, men kun hvis de spiller deres kamp i en af de mest populære fodboldligaer.

MGS Panserraikos forrig kamp

MGS Panserraikos seneste kamp var mod Atromitos Athen i Stoiximan Super League, kampen sluttede with a result 6 - 0 (Atromitos Athen won the game).

MGS Panserraikos kampfanen viser de seneste 100 fodboldkampe med statistik og sejrs-/nederlagsikoner.

Der er også alle MGS Panserraikoss planlagte kampe, som de skal spille i fremtiden.

MGS Panserraikos performance- og formgraf er Sofascores unikke algoritme, som vi genererer fra holdets sidste 10 kampe, statistik, detaljerede analyser og vores egen viden.

Denne graf kan hjælpe dig til at forudse MGS Panserraikoss fremtidige kampe.

Nuværende MGS Panserraikos spillere

Angriber: Alex Teixeira, Andrei Ivan, Nikolaos Karelis, Giannis Pasas, Darnell Eric Bile, Youshaa Knaj, Georgios Marinos, Alexandros Maskanakis, Marios Sofianos, Jean-Baptiste Leo, Alexandros Salvanos, Nikolaos Tolios Midtbanespiller: Ethan Duncan Brooks, Stephane Omeonga, Braian Galván, Viktor Rumyantsev, Angelos Liasos, Giannis Doiranlis, Samir Ben Sallam, Adrián Riera, Angelos Ikonomou, Manolis Pavlis, Ilias Tselios, Zacharias Papadimitriou, Zacharias Tsagarakis, Giannis Kosmidis Forsvarer: Moussa Wagué, Yoël Armougom, Riquelme, Lefteris Lyratzis, Iva Gelashvili, Marios Tsaousis, Vernon De Marco, Volnei, Epameinondas Pantelakis, Igor Kalinin, Charalampos Georgiadis, Theocharis Iliadis, Aristotelis Karasalidis, Stavros Vasilakos, Fotis Chavos, Tony Stojkovski Målmand: Alexandros Tsompanidis, Juan Francisco Tinaglini, Viktoras Sakalidis, Michalis Pourliotopoulos Unknown: Karim Hamed

Aktuelle oplysninger om MGS Panserraikoss holdopstilling, statistik og spillerperformance kan findes på denne side.

Der er også statistik for hver spiller i alle konkurrence med kampe spillet og startet inde i alt, minutter spillet, antal mål, antal kort og meget mere.

MGS Panserraikos topscorerlister opdateres live under hver kamp.

Du kan klikke på spillere fra holdet ovenfor og se tilgængelige personlige oplysninger såsom nationalitet, fødselsdato, højde, foretrukken fod, position, spillerværdi, transferhistorik osv.

For at se dagens fodboldkampplan og -resultater, kan du gå til vores fodbold livescore-side.

MGS Panserraikos

MGS Panserraikos

10k følgere
Kampe
Seneste form

Præsentation

Om MGS Panserraikos

MGS Panserraikos livescore, spillere, sæsonens kampplan og dagens resultater er tilgængelige på Sofascore.

MGS Panserraikos næste kamp

MGS Panserraikos spiller næste kamp mod AO Kavala 1965 den 30. aug. 2026 15.00.37 UTC i Greece Friendly Games.

Når kampen starter, kan du følge AO Kavala 1965 vs MGS Panserraikos livescore, stillinger, opdaterede liveresultater for hvert minut og kampstatistik.

Vi kan have videohøjdepunkter med mål og nyheder for nogle MGS Panserraikos-kampe, men kun hvis de spiller deres kamp i en af de mest populære fodboldligaer.

MGS Panserraikos forrig kamp

MGS Panserraikos seneste kamp var mod Atromitos Athen i Stoiximan Super League, kampen sluttede with a result 6 - 0 (Atromitos Athen won the game).

MGS Panserraikos kampfanen viser de seneste 100 fodboldkampe med statistik og sejrs-/nederlagsikoner.

Der er også alle MGS Panserraikoss planlagte kampe, som de skal spille i fremtiden.

MGS Panserraikos performance- og formgraf er Sofascores unikke algoritme, som vi genererer fra holdets sidste 10 kampe, statistik, detaljerede analyser og vores egen viden.

Denne graf kan hjælpe dig til at forudse MGS Panserraikoss fremtidige kampe.

Nuværende MGS Panserraikos spillere

Angriber: Alex Teixeira, Andrei Ivan, Nikolaos Karelis, Giannis Pasas, Darnell Eric Bile, Youshaa Knaj, Georgios Marinos, Alexandros Maskanakis, Marios Sofianos, Jean-Baptiste Leo, Alexandros Salvanos, Nikolaos Tolios Midtbanespiller: Ethan Duncan Brooks, Stephane Omeonga, Braian Galván, Viktor Rumyantsev, Angelos Liasos, Giannis Doiranlis, Samir Ben Sallam, Adrián Riera, Angelos Ikonomou, Manolis Pavlis, Ilias Tselios, Zacharias Papadimitriou, Zacharias Tsagarakis, Giannis Kosmidis Forsvarer: Moussa Wagué, Yoël Armougom, Riquelme, Lefteris Lyratzis, Iva Gelashvili, Marios Tsaousis, Vernon De Marco, Volnei, Epameinondas Pantelakis, Igor Kalinin, Charalampos Georgiadis, Theocharis Iliadis, Aristotelis Karasalidis, Stavros Vasilakos, Fotis Chavos, Tony Stojkovski Målmand: Alexandros Tsompanidis, Juan Francisco Tinaglini, Viktoras Sakalidis, Michalis Pourliotopoulos Unknown: Karim Hamed

Aktuelle oplysninger om MGS Panserraikoss holdopstilling, statistik og spillerperformance kan findes på denne side.

Der er også statistik for hver spiller i alle konkurrence med kampe spillet og startet inde i alt, minutter spillet, antal mål, antal kort og meget mere.

MGS Panserraikos topscorerlister opdateres live under hver kamp.

Du kan klikke på spillere fra holdet ovenfor og se tilgængelige personlige oplysninger såsom nationalitet, fødselsdato, højde, foretrukken fod, position, spillerværdi, transferhistorik osv.

For at se dagens fodboldkampplan og -resultater, kan du gå til vores fodbold livescore-side.

Annonce
OmFodboldresultater live på Sofascore Livescore giver dig live-dækning fra mere end 500 fodboldligaer, pokalturneringer og internationale turneringer verden over med løbende opdaterede resultater, statistikker, stillinger, videohøjdepunkter og kampprogrammer. Livekampe fra alle fodboldturneringer opdateres hurtigt og præcist med minut-for-minut-opdateringer, stillinger ved pausen og slutfløjt, målscorere og oplæg, kort, udskiftninger samt kampstatistik. Videohøjdepunkter er tilgængelige for de mest populære fodboldturneringer, herunder den spanske La Liga og Copa del Rey, den italienske Serie A og Coppa Italia, den tyske Bundesliga og DFB-Pokal, den franske Ligue 1 samt UEFA Champions League, Europa League og internationale turneringer som VM og EM. På Sofascore Livescore finder du en detaljeret side for hvert hold, hvor du kan se de seneste 10 kampe, stillinger, kampprogram, resultater, statistikker og meget mere. Under kampdetaljer kan du også se stigende og faldende odds. Alle resultater på Sofascore Livescore opdateres automatisk, så du behøver ikke opdatere siden manuelt. Hvis du tilføjer fodboldkampe eller hold til dine favoritter, bliver det endnu nemmere at følge deres resultater, statistikker og liveopdateringer. Du kan desuden vælge at se enten alle kampe eller kun de kampe, der spilles live.
STOP, når det sjove stopper