VM
Dinamo St. Petersburg

Dinamo St. Petersburg

Russia
Rusland
818

Præsentation

Seneste form
Holdinfo
21
Total antal spillere
25.3 år
Gennemsnitlig spiller alder
Info
TrænerAleksandr Fomichev
RU
NationRusland
BanePetrovsky Stadium Small Arena

Om Dinamo St. Petersburg

Dinamo St. Petersburg livescore, spillere, sæsonens kampplan og dagens resultater er tilgængelige på Sofascore.

Dinamo St. Petersburg næste kamp

Dinamo St. Petersburg spiller næste kamp mod Zvezda St. Petersburg den 4. jul. 2026 11.00.00 UTC i Second League, Division B, Group 2.

Når kampen starter, kan du følge Zvezda St. Petersburg vs Dinamo St. Petersburg livescore, stillinger, opdaterede liveresultater for hvert minut og kampstatistik.

Vi kan have videohøjdepunkter med mål og nyheder for nogle Dinamo St. Petersburg-kampe, men kun hvis de spiller deres kamp i en af de mest populære fodboldligaer.

Dinamo St. Petersburg forrig kamp

Dinamo St. Petersburg seneste kamp var mod Torpedo Vladimir i Second League, Division B, Group 2, kampen sluttede in a draw (1 - 1).

Dinamo St. Petersburg kampfanen viser de seneste 100 fodboldkampe med statistik og sejrs-/nederlagsikoner.

Der er også alle Dinamo St. Petersburgs planlagte kampe, som de skal spille i fremtiden.

Dinamo St. Petersburg performance- og formgraf er Sofascores unikke algoritme, som vi genererer fra holdets sidste 10 kampe, statistik, detaljerede analyser og vores egen viden.

Denne graf kan hjælpe dig til at forudse Dinamo St. Petersburgs fremtidige kampe.

Nuværende Dinamo St. Petersburg spillere

Angriber: Omar Popov, Rizvan Umarov, Nikita Khlusov, Aleksey Baev, Aziz Gaziev Midtbanespiller: Ilya Kubyshkin, Egor Glukhov, Roman Torosyan, Dmitriy Borodin, Vladislav Shepelev, Andrey Orlov Forsvarer: Dmitriy Kuroshev, Artem Yamangulov, Aleksandr Masalov, Maksim Polkovnikov, Vyacheslav Demin, Vitaliy Khabarov, Artur Koshman Målmand: Georgiy Korolev, Nikolay Rybikov, Artem Meshalkin

Aktuelle oplysninger om Dinamo St. Petersburgs holdopstilling, statistik og spillerperformance kan findes på denne side.

Der er også statistik for hver spiller i alle konkurrence med kampe spillet og startet inde i alt, minutter spillet, antal mål, antal kort og meget mere.

Dinamo St. Petersburg topscorerlister opdateres live under hver kamp.

Du kan klikke på spillere fra holdet ovenfor og se tilgængelige personlige oplysninger såsom nationalitet, fødselsdato, højde, foretrukken fod, position, spillerværdi, transferhistorik osv.

For at se dagens fodboldkampplan og -resultater, kan du gå til vores fodbold livescore-side.

Dinamo St. Petersburg

Dinamo St. Petersburg

818 følgere
Petrovsky Stadium Small Arena
Second League, Division B, Group 2Second League, Division B, Group 2
Kampe
Seneste form

Præsentation

Om Dinamo St. Petersburg

Dinamo St. Petersburg livescore, spillere, sæsonens kampplan og dagens resultater er tilgængelige på Sofascore.

Dinamo St. Petersburg næste kamp

Dinamo St. Petersburg spiller næste kamp mod Zvezda St. Petersburg den 4. jul. 2026 11.00.00 UTC i Second League, Division B, Group 2.

Når kampen starter, kan du følge Zvezda St. Petersburg vs Dinamo St. Petersburg livescore, stillinger, opdaterede liveresultater for hvert minut og kampstatistik.

Vi kan have videohøjdepunkter med mål og nyheder for nogle Dinamo St. Petersburg-kampe, men kun hvis de spiller deres kamp i en af de mest populære fodboldligaer.

Dinamo St. Petersburg forrig kamp

Dinamo St. Petersburg seneste kamp var mod Torpedo Vladimir i Second League, Division B, Group 2, kampen sluttede in a draw (1 - 1).

Dinamo St. Petersburg kampfanen viser de seneste 100 fodboldkampe med statistik og sejrs-/nederlagsikoner.

Der er også alle Dinamo St. Petersburgs planlagte kampe, som de skal spille i fremtiden.

Dinamo St. Petersburg performance- og formgraf er Sofascores unikke algoritme, som vi genererer fra holdets sidste 10 kampe, statistik, detaljerede analyser og vores egen viden.

Denne graf kan hjælpe dig til at forudse Dinamo St. Petersburgs fremtidige kampe.

Nuværende Dinamo St. Petersburg spillere

Angriber: Omar Popov, Rizvan Umarov, Nikita Khlusov, Aleksey Baev, Aziz Gaziev Midtbanespiller: Ilya Kubyshkin, Egor Glukhov, Roman Torosyan, Dmitriy Borodin, Vladislav Shepelev, Andrey Orlov Forsvarer: Dmitriy Kuroshev, Artem Yamangulov, Aleksandr Masalov, Maksim Polkovnikov, Vyacheslav Demin, Vitaliy Khabarov, Artur Koshman Målmand: Georgiy Korolev, Nikolay Rybikov, Artem Meshalkin

Aktuelle oplysninger om Dinamo St. Petersburgs holdopstilling, statistik og spillerperformance kan findes på denne side.

Der er også statistik for hver spiller i alle konkurrence med kampe spillet og startet inde i alt, minutter spillet, antal mål, antal kort og meget mere.

Dinamo St. Petersburg topscorerlister opdateres live under hver kamp.

Du kan klikke på spillere fra holdet ovenfor og se tilgængelige personlige oplysninger såsom nationalitet, fødselsdato, højde, foretrukken fod, position, spillerværdi, transferhistorik osv.

For at se dagens fodboldkampplan og -resultater, kan du gå til vores fodbold livescore-side.

Annonce
OmFodboldresultater live på Sofascore Livescore giver dig live-dækning fra mere end 500 fodboldligaer, pokalturneringer og internationale turneringer verden over med løbende opdaterede resultater, statistikker, stillinger, videohøjdepunkter og kampprogrammer. Livekampe fra alle fodboldturneringer opdateres hurtigt og præcist med minut-for-minut-opdateringer, stillinger ved pausen og slutfløjt, målscorere og oplæg, kort, udskiftninger samt kampstatistik. Videohøjdepunkter er tilgængelige for de mest populære fodboldturneringer, herunder den spanske La Liga og Copa del Rey, den italienske Serie A og Coppa Italia, den tyske Bundesliga og DFB-Pokal, den franske Ligue 1 samt UEFA Champions League, Europa League og internationale turneringer som VM og EM. På Sofascore Livescore finder du en detaljeret side for hvert hold, hvor du kan se de seneste 10 kampe, stillinger, kampprogram, resultater, statistikker og meget mere. Under kampdetaljer kan du også se stigende og faldende odds. Alle resultater på Sofascore Livescore opdateres automatisk, så du behøver ikke opdatere siden manuelt. Hvis du tilføjer fodboldkampe eller hold til dine favoritter, bliver det endnu nemmere at følge deres resultater, statistikker og liveopdateringer. Du kan desuden vælge at se enten alle kampe eller kun de kampe, der spilles live.
STOP, når det sjove stopper