VM
The Strongest

The Strongest

Bolivia
Bolivia
37k

Præsentation

Seneste form
Holdinfo
36
Total antal spillere
25.8 år
Gennemsnitlig spiller alder
9
Udenlandske spillere
2
Landsholdsspillere
Info
TrænerEduardo Villegas
BO
NationBolivia
Grundlagt8. apr. 1908
BaneEstadio Hernando Siles
Kapacitet42000
ByLa Paz

Om The Strongest

The Strongest livescore, spillere, sæsonens kampplan og dagens resultater er tilgængelige på Sofascore.

The Strongest næste kamp

The Strongest spiller næste kamp mod Nacional Potosi den 12. jul. 2026 19.00.00 UTC i División Profesional.

Når kampen starter, kan du følge Nacional Potosi vs The Strongest livescore, stillinger, opdaterede liveresultater for hvert minut og kampstatistik.

Vi kan have videohøjdepunkter med mål og nyheder for nogle The Strongest-kampe, men kun hvis de spiller deres kamp i en af de mest populære fodboldligaer.

The Strongest forrig kamp

The Strongest kampfanen viser de seneste 100 fodboldkampe med statistik og sejrs-/nederlagsikoner.

Der er også alle The Strongests planlagte kampe, som de skal spille i fremtiden.

The Strongest performance- og formgraf er Sofascores unikke algoritme, som vi genererer fra holdets sidste 10 kampe, statistik, detaljerede analyser og vores egen viden.

Denne graf kan hjælpe dig til at forudse The Strongests fremtidige kampe.

Nuværende The Strongest spillere

Angriber: Darwin Lom, Victor Ábrego, Carmelo Algarañaz, Gabriel Sotomayor, Carlos Ventura, Santiago Melgar, Hugo Guzmán, Ignacio López Midtbanespiller: Jovani Welch, Jaime Arrascaita, Jonathan Bustos, Adrián Estacio, Luciano Ursino, Kevin Salvatierra, Raúl Castro, Víctor Cuellar, Santiago Arce, Pedro Espiritu, Roy Daniel Ribertt, Jhosep Michel, Juan Santacruz, Yamil Portuncho, Roy Ribertt Forsvarer: José Moya, Adrián Jusino, Kevin Romay, Widen Saucedo, Carlos Roca, Fabricio Quaglio, Martín Chiatti, Pablo Pedraza, Dilan Saavedra, Matias Castro Målmand: Diego Valdivia, Sebastián Arismendi, Kiotto Mendoza

Aktuelle oplysninger om The Strongests holdopstilling, statistik og spillerperformance kan findes på denne side.

Der er også statistik for hver spiller i alle konkurrence med kampe spillet og startet inde i alt, minutter spillet, antal mål, antal kort og meget mere.

The Strongest topscorerlister opdateres live under hver kamp.

Du kan klikke på spillere fra holdet ovenfor og se tilgængelige personlige oplysninger såsom nationalitet, fødselsdato, højde, foretrukken fod, position, spillerværdi, transferhistorik osv.

For at se dagens fodboldkampplan og -resultater, kan du gå til vores fodbold livescore-side.

The Strongest

The Strongest

37k følgere
Estadio Hernando Siles
Copa Division ProfesionalCopa Division Profesional
Matches
Seneste form

Præsentation

Om The Strongest

The Strongest livescore, spillere, sæsonens kampplan og dagens resultater er tilgængelige på Sofascore.

The Strongest næste kamp

The Strongest spiller næste kamp mod Nacional Potosi den 12. jul. 2026 19.00.00 UTC i División Profesional.

Når kampen starter, kan du følge Nacional Potosi vs The Strongest livescore, stillinger, opdaterede liveresultater for hvert minut og kampstatistik.

Vi kan have videohøjdepunkter med mål og nyheder for nogle The Strongest-kampe, men kun hvis de spiller deres kamp i en af de mest populære fodboldligaer.

The Strongest forrig kamp

The Strongest kampfanen viser de seneste 100 fodboldkampe med statistik og sejrs-/nederlagsikoner.

Der er også alle The Strongests planlagte kampe, som de skal spille i fremtiden.

The Strongest performance- og formgraf er Sofascores unikke algoritme, som vi genererer fra holdets sidste 10 kampe, statistik, detaljerede analyser og vores egen viden.

Denne graf kan hjælpe dig til at forudse The Strongests fremtidige kampe.

Nuværende The Strongest spillere

Angriber: Darwin Lom, Victor Ábrego, Carmelo Algarañaz, Gabriel Sotomayor, Carlos Ventura, Santiago Melgar, Hugo Guzmán, Ignacio López Midtbanespiller: Jovani Welch, Jaime Arrascaita, Jonathan Bustos, Adrián Estacio, Luciano Ursino, Kevin Salvatierra, Raúl Castro, Víctor Cuellar, Santiago Arce, Pedro Espiritu, Roy Daniel Ribertt, Jhosep Michel, Juan Santacruz, Yamil Portuncho, Roy Ribertt Forsvarer: José Moya, Adrián Jusino, Kevin Romay, Widen Saucedo, Carlos Roca, Fabricio Quaglio, Martín Chiatti, Pablo Pedraza, Dilan Saavedra, Matias Castro Målmand: Diego Valdivia, Sebastián Arismendi, Kiotto Mendoza

Aktuelle oplysninger om The Strongests holdopstilling, statistik og spillerperformance kan findes på denne side.

Der er også statistik for hver spiller i alle konkurrence med kampe spillet og startet inde i alt, minutter spillet, antal mål, antal kort og meget mere.

The Strongest topscorerlister opdateres live under hver kamp.

Du kan klikke på spillere fra holdet ovenfor og se tilgængelige personlige oplysninger såsom nationalitet, fødselsdato, højde, foretrukken fod, position, spillerværdi, transferhistorik osv.

For at se dagens fodboldkampplan og -resultater, kan du gå til vores fodbold livescore-side.

Annonce
OmFodboldresultater live på Sofascore Livescore giver dig live-dækning fra mere end 500 fodboldligaer, pokalturneringer og internationale turneringer verden over med løbende opdaterede resultater, statistikker, stillinger, videohøjdepunkter og kampprogrammer. Livekampe fra alle fodboldturneringer opdateres hurtigt og præcist med minut-for-minut-opdateringer, stillinger ved pausen og slutfløjt, målscorere og oplæg, kort, udskiftninger samt kampstatistik. Videohøjdepunkter er tilgængelige for de mest populære fodboldturneringer, herunder den spanske La Liga og Copa del Rey, den italienske Serie A og Coppa Italia, den tyske Bundesliga og DFB-Pokal, den franske Ligue 1 samt UEFA Champions League, Europa League og internationale turneringer som VM og EM. På Sofascore Livescore finder du en detaljeret side for hvert hold, hvor du kan se de seneste 10 kampe, stillinger, kampprogram, resultater, statistikker og meget mere. Under kampdetaljer kan du også se stigende og faldende odds. Alle resultater på Sofascore Livescore opdateres automatisk, så du behøver ikke opdatere siden manuelt. Hvis du tilføjer fodboldkampe eller hold til dine favoritter, bliver det endnu nemmere at følge deres resultater, statistikker og liveopdateringer. Du kan desuden vælge at se enten alle kampe eller kun de kampe, der spilles live.
STOP, når det sjove stopper