VM
Newcastle Knights

Newcastle Knights

967

Præsentation

Seneste form
Holdinfo
31
Total antal spillere
22.7 år
Gennemsnitlig spiller alder
Info
TrænerJustin Holbrook
BaneMcDonald Jones Stadium
Kapacitet33000
ByNewcastle

Om Newcastle Knights

Newcastle Knights score, kampe og spillere fra alle rugbyturneringer, som Newcastle Knights har spillet.

Newcastle Knights næste kamp

Newcastle Knights spiller næste kamp den 5. jul. 2026 06.05.00 UTC mod Dolphins i NRL.

Når kampen starter, kan du følge Newcastle Knights vs Dolphins livescore, som opdateres for hvert point.

Statistik opdateres ved kampens afslutning.

Newcastle Knights forrig kamp

Newcastle Knights forrige kamp var mod Wests Tigers i NRL, kampen sluttede with result 12 - 6 (Newcastle Knights won the game).

Newcastle Knights kampfanen viser de seneste 100 rugbykampe med statistik og sejrs-/nederlagsikoner.

Der er også alle Newcastle Knightss planlagte kampe, som de skal spille i fremtiden.

Newcastle Knights performance- og formgraf er Sofascores unikke algoritme, som vi genererer fra holdets sidste 10 kampe, statistik, detaljerede analyser og vores egen viden.

Denne graf kan hjælpe dig med at forudsige Newcastle Knightss fremtidige kampe.

For at se dagens rugbykampe og -resultater, kan du gå til vores rugby livescore-side.

Newcastle Knights

Newcastle Knights

967 følgere
McDonald Jones Stadium
Kampe
Seneste form

Præsentation

Om Newcastle Knights

Newcastle Knights score, kampe og spillere fra alle rugbyturneringer, som Newcastle Knights har spillet.

Newcastle Knights næste kamp

Newcastle Knights spiller næste kamp den 5. jul. 2026 06.05.00 UTC mod Dolphins i NRL.

Når kampen starter, kan du følge Newcastle Knights vs Dolphins livescore, som opdateres for hvert point.

Statistik opdateres ved kampens afslutning.

Newcastle Knights forrig kamp

Newcastle Knights forrige kamp var mod Wests Tigers i NRL, kampen sluttede with result 12 - 6 (Newcastle Knights won the game).

Newcastle Knights kampfanen viser de seneste 100 rugbykampe med statistik og sejrs-/nederlagsikoner.

Der er også alle Newcastle Knightss planlagte kampe, som de skal spille i fremtiden.

Newcastle Knights performance- og formgraf er Sofascores unikke algoritme, som vi genererer fra holdets sidste 10 kampe, statistik, detaljerede analyser og vores egen viden.

Denne graf kan hjælpe dig med at forudsige Newcastle Knightss fremtidige kampe.

For at se dagens rugbykampe og -resultater, kan du gå til vores rugby livescore-side.

Annonce
OmLivescore for rugby på Sofascore giver dig livescore, resultater, kampprogrammer, statistikker og stillinger fra de største rugby union-ligaer som den engelske Premiership Rugby, den australske National Rugby League, den walisiske rugbyliga og den franske Top 14. Sofascore Livescore tilbyder også livescore, kampprogrammer og statistikker fra internationale rugbyturneringer som Rugby World Cup, European Champions Cup og Super Rugby. Ud over livescore og slutresultater kan du også se resultater fra afsluttede rugbykampe, følge kampens udvikling, se de seneste 10 kampe for ethvert hold i kampprogrammet samt tjekke de detaljerede stillinger. Rugby-livescore på Sofascore Livescore opdateres automatisk hvert sekund, så du behøver ikke opdatere siden manuelt. Når du finder en kamp, der interesserer dig, kan du tilføje den til Favoritter og modtage hurtige lydnotifikationer.
STOP, når det sjove stopper