• Basket
  • USA
  • WNBA
New York Liberty

New York Liberty

USA
USA
9.9k

Featured

De senaste form
New York LibertyNew York Liberty
Laginformation
15
Totalt antal spelare
28.2 yr
Genomsnittlig ålder på spelare
Info
TränareChris DeMarco
US
LandUSA
ArenaBarclays Center
Kapacitet18732
StadBrooklyn

Om New York Liberty

New York Libertys liveresultat, tabellställning, spelschema och resultat från alla basketturneringar som New York Liberty har spelat.

New York Libertys nästa match

New York Liberty spelar nästa match den 18 sep. 2026 23:30:00 UTC mot Minnesota Lynx i WNBA.

När matchen börjat kan du följa liveresultaten för Minnesota Lynx vs New York Liberty, uppdaterade poäng för poäng.

Vi kan ha videohöjdpunkter med poäng och nyheter för vissa av New York Libertys matcher, men endast om de spelar sin match i en av de populäraste basketligorna.

Statistik och tabellställning uppdateras vid matchslut.

New York Libertys förra match

New York Libertys förra match var mot Chicago Sky i WNBA, matchen slutade med resultatet 85 - 66 (New York Liberty med matchvinst).

Matchfliken för New York Liberty visar de 100 senaste basketmatcherna med statistik och vinst/förlust-symboler.

Där finns också alla New York Libertys schemalagda matcher som de ska spela i framtiden.

Aktuella spelare i New York Liberty

Aktuell trupp, statistik och aktuella spelarprestationer för New York Liberty hittar du på den här sidan.

Mur: Sabrina Ionescu, Marine Johannes, Pauline Astier, Marine Fauthoux, Elizabeth Balogun, Rebekah Gardner Släpande-Anfallare: Anneli Maley Anfallare: Breanna Stewart, Satou Sabally, Leonie Fiebich, Rebecca Allen, Madison Scott Center: Jonquel Jones, Raquel Carrera, Han Xu

New York Libertys prestations- och formdiagram är en algoritm som är unik för Sofascore och som vi genererar från lagets 10 senaste matcher, statistik, detaljerad analys och vår egen kunskap.

Det här diagrammet kan hjälpa till att förutsäga framtida matcher för New York Liberty.

Besök vår sida för liveresultat i basket för att se dagens basketmatcher och resultat.

  • Basket
  • USA
  • WNBA
New York Liberty

New York Liberty

9.9k följare
Barclays Center
WNBAWNBA
Matcher
De senaste form

Featured

Om New York Liberty

New York Libertys liveresultat, tabellställning, spelschema och resultat från alla basketturneringar som New York Liberty har spelat.

New York Libertys nästa match

New York Liberty spelar nästa match den 18 sep. 2026 23:30:00 UTC mot Minnesota Lynx i WNBA.

När matchen börjat kan du följa liveresultaten för Minnesota Lynx vs New York Liberty, uppdaterade poäng för poäng.

Vi kan ha videohöjdpunkter med poäng och nyheter för vissa av New York Libertys matcher, men endast om de spelar sin match i en av de populäraste basketligorna.

Statistik och tabellställning uppdateras vid matchslut.

New York Libertys förra match

New York Libertys förra match var mot Chicago Sky i WNBA, matchen slutade med resultatet 85 - 66 (New York Liberty med matchvinst).

Matchfliken för New York Liberty visar de 100 senaste basketmatcherna med statistik och vinst/förlust-symboler.

Där finns också alla New York Libertys schemalagda matcher som de ska spela i framtiden.

Aktuella spelare i New York Liberty

Aktuell trupp, statistik och aktuella spelarprestationer för New York Liberty hittar du på den här sidan.

Mur: Sabrina Ionescu, Marine Johannes, Pauline Astier, Marine Fauthoux, Elizabeth Balogun, Rebekah Gardner Släpande-Anfallare: Anneli Maley Anfallare: Breanna Stewart, Satou Sabally, Leonie Fiebich, Rebecca Allen, Madison Scott Center: Jonquel Jones, Raquel Carrera, Han Xu

New York Libertys prestations- och formdiagram är en algoritm som är unik för Sofascore och som vi genererar från lagets 10 senaste matcher, statistik, detaljerad analys och vår egen kunskap.

Det här diagrammet kan hjälpa till att förutsäga framtida matcher för New York Liberty.

Besök vår sida för liveresultat i basket för att se dagens basketmatcher och resultat.

Om ossSofascore-liveresultat ger dig NBA-uppdateringar med liverapportering, resultat, tabeller, statistik, spelscheman och tidigare resultat per quarter, i halvtid eller slutresultat. Med Sofascore-liveresultat för basket på Sofascore.com kan du följa liveresultat per quarter, tabeller, statistik, spelscheman och mycket mer i realtid från över 70 basketligor som NCAA, ABA League, Baltic League, EuroLeague och nationella basketligor. På Sofascores liveresultatsida kan du också följa liveresultat, tabeller och spelscheman från stora internationella turneringar som Basket-VM, EuroCup och EuroBasket. Liveresultat för basket på Sofascore.com uppdateras automatiskt, så du behöver inte uppdatera sidan manuellt. Genom att lägga till basketmatcher i Favoriter blir det mycket enklare att följa dem. Missa aldrig liveresultat från Italien, Grekland, Turkiet, Ryssland eller andra europeiska basketligor.
När det roliga slutar, STOPP