• Tennis
  • ATP
Peter Gojowczyk

Peter Gojowczyk

736

Præsentation

Seneste form
Peter GojowczykPeter Gojowczyk
Grand Slam-rekord
2022
2023
2024
2025
2026
Australian Open
1R
Q
-
-
-
French Open
1R
-
-
-
-
US Open
1R
-
-
-
Wimbledon
1R
-
-
-
-
Profil
Fulde navnPeter Gojowczyk
Nation
DEGER
BopælMunich, Germany
FødestedMunich, Germany
Alder37 (15. jul. 1989)
Højde188 cm
SpilHøjrehåndet
Blev professionel2006
Præmiepenge
Dette år0 €
Karriere Total3.1M €

Om Peter Gojowczyk

Peter Gojowczyk livescore, resultater, kampplan og rangeringer fra alle tennisturneringer, som Peter Gojowczyk har spillet.

Peter Gojowczyk næste kamp

Statistik opdateres ved kampens afslutning.

Peter Gojowczyk seneste kamp

Peter Gojowczyk seneste kamp var mod Harold Mayot i Metz, kampen sluttede with a result 2 - 1 (Harold Mayot won the game).

Peter Gojowczyk kampfanen viser de seneste 100 tenniskampe med statistik og sejrs-/nederlagsikoner.

Der er også alle Peter Gojowczyks planlagte kampe, som de skal spille i fremtiden.

Peter Gojowczyk performance- og formgraf er Sofascores unikke algoritme, som vi genererer fra de sidste 10 kampe, statistik, detaljerede analyser og vores egen viden.

Denne graf kan hjælpe med at forudsige fremtidige kampe for Peter Gojowczyk

For at se dagens tenniskampe og -resultater, kan du gå til vores tennis livescore-side.

  • Tennis
  • ATP
Peter Gojowczyk

Peter Gojowczyk

736 følgere
DEGermany
15. juli 1989 (37)
188 cm
Kampe

Præsentation

Om Peter Gojowczyk

Peter Gojowczyk livescore, resultater, kampplan og rangeringer fra alle tennisturneringer, som Peter Gojowczyk har spillet.

Peter Gojowczyk næste kamp

Statistik opdateres ved kampens afslutning.

Peter Gojowczyk seneste kamp

Peter Gojowczyk seneste kamp var mod Harold Mayot i Metz, kampen sluttede with a result 2 - 1 (Harold Mayot won the game).

Peter Gojowczyk kampfanen viser de seneste 100 tenniskampe med statistik og sejrs-/nederlagsikoner.

Der er også alle Peter Gojowczyks planlagte kampe, som de skal spille i fremtiden.

Peter Gojowczyk performance- og formgraf er Sofascores unikke algoritme, som vi genererer fra de sidste 10 kampe, statistik, detaljerede analyser og vores egen viden.

Denne graf kan hjælpe med at forudsige fremtidige kampe for Peter Gojowczyk

For at se dagens tenniskampe og -resultater, kan du gå til vores tennis livescore-side.

OmMed Sofascores tennis-livescore kan du følge dine yndlingstennisspillere live point for point. Vores tennis-livescore giver dig livescore, resultater, ATP- og WTA-ranglister, kampprogrammer og statistikker fra alle de største tennisturneringer som Davis Cup og Billie Jean King Cup, French Open samt alle Grand Slam-turneringerne – Australian Open, US Open, Roland Garros og Wimbledon – for både kvinder og mænd i single og double. For hver spiller kan du desuden se en detaljeret oversigt over tidligere kampe, resultater fordelt på sæt og hvilken turnering kampen blev spillet i. Sofascore Livescore giver dig også indbyrdes resultater, statistikker og livescore mellem to spillere, der mødes i en kamp. Du kan følge kampprogrammet, som opdateres løbende, så næste rundes kampe hurtigt bliver tilføjet. Tennis-livescore på Sofascore Livescore opdateres efter hvert point, så du behøver ikke opdatere siden manuelt for at se de nyeste live resultater.
STOP, når det sjove stopper