Världsmästerskapet
Oeste Brasil FC

Oeste Brasil FC

Brazil
Brasilien
141

Featured

De senaste form
Laginformation
13
Totalt antal spelare
20 yr
Genomsnittlig ålder på spelare
1
Utländska spelare
Info
BR
LandBrasilien
ArenaEstádio Olímpico Regional
Kapacitet25000
StadCascavel

Om Oeste Brasil FC

Oeste Brasil FCs liveresultat, spelare, spelschema för säsongen och dagens resultat finns på Sofascore.

Oeste Brasil FCs nästa match

Oeste Brasil FC spelar nästa match mot Sport Club de Formosa do Oeste den 25 juli 2026 18:30:00 UTC i Paranaense, 3ª Divisão.

När matchen börjat kan du följa livepoängen och tabellställningen för Oeste Brasil FC vs Sport Club de Formosa do Oeste samt liveresultat och matchstatistik som uppdateras minut för minut.

Vi kan ha videohöjdpunkter med mål och nyheter för vissa av Oeste Brasil FCs matcher, men endast om de spelar sin match i en av de populäraste fotbollsligorna.

Oeste Brasil FCs förra match

Oeste Brasil FC förra match var mot Prudentópolis i Paranaense, 3ª Divisão, matchen slutade med resultatet 1 - 0 (Prudentópolis med matchvinst).

Matchfliken för Oeste Brasil FC visar de 100 senaste fotbollsmatcherna med statistik och vinst/oavgjort/förlust-symboler.

Där finns också alla Oeste Brasil FCs schemalagda matcher som de ska spela i framtiden.

Oeste Brasil FCs prestations- och formdiagram är en algoritm som är unik för Sofascore och som vi genererar från lagets 10 senaste matcher, statistik, detaljerad analys och vår egen kunskap.

Det här diagrammet kan hjälpa till att förutsäga de kommande matcherna för Oeste Brasil FC.

Aktuella spelare i Oeste Brasil FC

Anfallare: Gabriel Henrique Holleveger dos Santos, Luiz Eduardo Karvat de Oliveira, Luis Felipe Araujo Franke Mittfältare: Marcelo Gracia, Deividy Aparecido Kaiser Försvarare: Gabriel Fernandes Machado, Gabriel Henrique da Silva, Gustavo Chedid de Paula Målvakt: Felipe Gimenes Moreira Unknown: Mateus Asafe Ferreira, Estevão David dos Santos, Jarlison Gomes Borba, Pedro Henrique Ferreira Pontes

Aktuell trupp, statistik och aktuella spelarprestationer för Oeste Brasil FC hittar du på den här sidan.

Det finns också statistik för varje spelare i alla tävlingar med summan av alla spelade och påbörjade matcher, spelade minuter, gjorda mål, antal kort och mycket mer.

Poängtoppen i Oeste Brasil FC uppdateras live under varje match.

Du kan klicka på spelare i listan ovan och se tillgänglig personinformation såsom nationalitet, födelsedag, längd, dominerande fot, position, spelarvärde, transferhistorik o.s.v.

Besök vår sida för liveresultat i fotboll för att se dagens fotbollsschema och resultat.

Oeste Brasil FC

Oeste Brasil FC

141 följare
BrazilBrasilien
Estádio Olímpico Regional
Paranaense, 3ª DivisãoParanaense, 3ª Divisão
Matcher
Loading...
De senaste form

Featured

Om Oeste Brasil FC

Oeste Brasil FCs liveresultat, spelare, spelschema för säsongen och dagens resultat finns på Sofascore.

Oeste Brasil FCs nästa match

Oeste Brasil FC spelar nästa match mot Sport Club de Formosa do Oeste den 25 juli 2026 18:30:00 UTC i Paranaense, 3ª Divisão.

När matchen börjat kan du följa livepoängen och tabellställningen för Oeste Brasil FC vs Sport Club de Formosa do Oeste samt liveresultat och matchstatistik som uppdateras minut för minut.

Vi kan ha videohöjdpunkter med mål och nyheter för vissa av Oeste Brasil FCs matcher, men endast om de spelar sin match i en av de populäraste fotbollsligorna.

Oeste Brasil FCs förra match

Oeste Brasil FC förra match var mot Prudentópolis i Paranaense, 3ª Divisão, matchen slutade med resultatet 1 - 0 (Prudentópolis med matchvinst).

Matchfliken för Oeste Brasil FC visar de 100 senaste fotbollsmatcherna med statistik och vinst/oavgjort/förlust-symboler.

Där finns också alla Oeste Brasil FCs schemalagda matcher som de ska spela i framtiden.

Oeste Brasil FCs prestations- och formdiagram är en algoritm som är unik för Sofascore och som vi genererar från lagets 10 senaste matcher, statistik, detaljerad analys och vår egen kunskap.

Det här diagrammet kan hjälpa till att förutsäga de kommande matcherna för Oeste Brasil FC.

Aktuella spelare i Oeste Brasil FC

Anfallare: Gabriel Henrique Holleveger dos Santos, Luiz Eduardo Karvat de Oliveira, Luis Felipe Araujo Franke Mittfältare: Marcelo Gracia, Deividy Aparecido Kaiser Försvarare: Gabriel Fernandes Machado, Gabriel Henrique da Silva, Gustavo Chedid de Paula Målvakt: Felipe Gimenes Moreira Unknown: Mateus Asafe Ferreira, Estevão David dos Santos, Jarlison Gomes Borba, Pedro Henrique Ferreira Pontes

Aktuell trupp, statistik och aktuella spelarprestationer för Oeste Brasil FC hittar du på den här sidan.

Det finns också statistik för varje spelare i alla tävlingar med summan av alla spelade och påbörjade matcher, spelade minuter, gjorda mål, antal kort och mycket mer.

Poängtoppen i Oeste Brasil FC uppdateras live under varje match.

Du kan klicka på spelare i listan ovan och se tillgänglig personinformation såsom nationalitet, födelsedag, längd, dominerande fot, position, spelarvärde, transferhistorik o.s.v.

Besök vår sida för liveresultat i fotboll för att se dagens fotbollsschema och resultat.

Annonsering
Om ossLiveresultat för fotboll på Sofascore erbjuder direktrapportering från mer än 500 fotbollsligor, cuper och turneringar världen över, med liveuppdaterade resultat, statistik, tabeller, videohöjdpunkter och spelscheman. Direktsända matcher från alla fotbollsligor har snabba och exakta uppdateringar av minuter, resultat, halvtids- och slutresultat, målskyttar och assist, kort, byten samt matchstatistik. Videohöjdpunkter finns tillgängliga för de mest populära fotbollsligorna: Spaniens La Liga BBVA och Copa del Rey, Italiens Serie A och Coppa Italia, Tysklands Bundesliga och DFB-Pokal, Frankrikes Ligue 1 samt UEFA Champions League, Europa League och internationella turneringar som VM och EM. Sofascore livescore har detaljer för varje lag där du kan se de senaste 10 matcherna, tabeller, spelscheman, resultat, statistik och mycket mer. I matchdetaljerna kan du hitta sjunkande/stigande odds. Dessutom uppdateras alla resultat på Sofascore.com livescore automatiskt och du behöver inte uppdatera sidan manuellt. Genom att lägga till fotbollsmatcher eller lag som favoriter blir det ännu enklare att följa dina matchers eller lags liveresultat, resultat och statistik. Det finns även ett alternativ för att välja Alla eller Live fotbollsmatcher.
När det roliga slutar, STOPP